Зенит му го нанесе вториот пораз на Бенфика оваа сезона во Лигата на шампионите откако победи вечерва со 3:1 во 2 коло од Г конкуренцијата.

Џиба и Азмоун беа ефикасни кај домаќините, за екипата од Португалија погоди Де Томас а авто гол си даде Диас.

Лион со головите на Депај и на Тетиер славеше на гостувањето кај Лајпциг со 2:0.

 

Во следното коло Лајпциг ќе го пречека Зенит а Лион ќе и гостува на Бенфика.