Женската сениорска фудбалска репрезентација на Македонија во Охрид загуби од Луксембург со 2-3, квалификации за СП.

Македонија не ја оправда фаворитската улога, голови примивме од Маркез Абреу која беше двоен стрелец и Тил. За Македонија погодија Гентијана Рочи и Николовска.

Најдобриот наш играч Андонова се повреди и одигра само едно полувреме.