Реал Мадрид загуби од Атлетико Мадрид  со 7-3, натпреварот се одигра во Њу Џерси, ова беше еден од најфголемите порази на „кралевите“ во историјата, иако станува збор за пријателски натпревар.

Нервите попуштија во 62 минута при 6-1 за Атлетико, Карвахал го сруши Лемар, тоа не му се допадна на Диего Коста. Епилог од тепачката е два црвени картони за Карвахал и Коста.