Реал Мадрид вечерва мора да постигне гол против Челси ако сака пласман во финалето на Лигата на шампионите, првиот дуел заврши со 1-1 во Мадрид.

Зинедин Зидан знае како да ги мотивира своите играчи, објавено видео со „говорот“ на тренерот на Реал.

„Мораме да бидеме агресивни,многу агресивни,  Челзи е навикнат на тоа. Морате да се обидете да ја задржете топката, играјте и уживајте“ – меѓу другото кажа Зидан.