Калјари и Рома во моментов го играат натпреварот од  26 коло во калчо лигата. резултатот по првиот дел е 1-2, двоен стрелец е Калиниќ кај Рома.

Домашната екипа поведе со голот на Жоао Педро во 28 минута, потег и гол на денот во топ 5 првенствата во Европа, барем засега…