Квалификацискиот натрпевар на Шкендија против Тотенхем во Лига Европа од третото коло не започна според планот на македонскиот прволигаш.

Тотенхем лесно дојде до поредност по пет минути игра. Гостинот од Англија доминира, игра сигурно и мудро додека домаќините во стратните десет минути изгледаат индиспонирани.

Тотенхен поведе со 1:0, Сон успешно го проигра Ламела а Аргентинецот успеа рутински да го совлада Захов.