Младиот фудбалер на унгарски Диосѓер, Даниел Жори е добитник на наградата „Пушкаш“ за најубав гол за изминатата сезона.

Жори постигна вистински еврогол во дербито против Ференцварош, а погодокот има поголема тежина бидејќи беше за победа во 93 минута.