Мостарски Зрињски кој го елиминира тимот на Академија Пандев  во првото квалификациско коло во Европа лигата усепа да го елиминира и Утрехт и стигна до третата рунда .

Зрињски по продолжетоците го победи Утрехт со 2-1  и со вкупни 3-2 оди во третото квалификациско коло каде се среќава со Малме од Шведска.

По пласманот во следното коло прославата на играчите  и навивачите беше величенствена.