Италијанскиот фудбалски клуб Наполи потврди дека шпанскиот фудбалер Раул Албиол (33) го напушта „Сан Паоло“ и се враќа во Шпанија каде ќе потпише со екипата на Виљареал.

Според информациите на италијанските медиуми Виљареал го купил Албиол од Наполи за 5 милиони евра и дека со овој играч потпишаа тригодишен договор.

Замена за Раул Албиол во одбранбената линија на италијанскиот вицешампион ќе биде Костас Манолас кој направи трансфер од тимот на Рома.