Македонскиот фудбалски репрезентативец Висар Муслиу ќе потпише договор со унгарскиот фудбалски тим МОЛ Види. Во овој тим настапува уште еден македонски репрезентативец Бобан Николов.

Муслиу според информациите веќе ги поминал лекарските прегледи , а Шкендија за овој трансфер на Муслиу ќе добие обештетување од 500.000 евра.

Муслиу треба да замине на потпис на договорот откако ќе го одигра реванш натпреварот за Шкендија против Дуделанж во квалификациите од Лигата на Европа.

Муслиу минатата сезона одигра 37 натпревари за Шкендија, постигна четири гола и имаше една асистенција,