Фудбалерите на Брегалница славеа против Победа со 2:1 и со ова ја задржија преднсот од седум бода во однос на Тиквеш денеска го совлада Росоман со 3:0 во 17 коло, прво од проленит дел во ВМФЛ-Исток.

Брегалница – Победа 2-1

Тиквеш – Росоман 3-0

Слога Виница – Кит Го 0-2

Осогово – Каменица Саса 1-1

Кожуф – Плачковица 0-0

Standings provided by SofaScore LiveScore