Екипата на Слога Виница  останува непоразена  во Втората македонска лига Исток, откако во дербито на колото славеше над Победа со 2-1.

Домаќините победија со голот на Христијан Митревски во 3. минута. На 1-1 израмни Бојан Спирковски на 1-1, додека големи три бода на домаќините им донесе Андреј Коцевски во 90. минута.

Каменица САСА славеше на домашен терен против Детонит со 1-0. Клучниот момент во натпреварот се случи во 25. минута кога Ненад Нешовски донесе три бода за домаќинот.

 

Кожув – Беласица 1-2

Саса -Детонит Јуниор 1-0

Слога -Победа 2-1

Осогово – Локомотива 2-2

Братство – Кит Го Пехчево 0-4