Тиквеш со голот на Скендери во 64 минута го победи тимот на Кит Го и ја задржа првата позиција на табелата во ВМФЛ-Исток.

Беласица со 8-0 го победи ПитуГули на гости, нов пораз на Осогово, тимот од Кочани загуби од Кожуф со 0-4.

Резултати, 7.коло:

Тиквеш – Кит Го 1:0

Плачковица – Саса 0:2

Питу Гули – Беласица 0-8

Осогово – Кожуф 0:4

Брегалница – Победа 3:0

ТАБЕЛА:

1. Тиквеш 19, 2.Беласица 18, 3. Кожуф 17, 4. Брегалница 14, 5. Кит Го 9, 6.Саса 7, 7.Победа 6, 8.Плачковица 4, 9.Осогово 3, 10. Питу Гули 3