Фудбалерите на Осогово конечно победија на гости сезонава, запишаа победа над Питу Гули со 3-1, на полувремето резултатот гласеше 1-1.

Кит Го ја совлада Беласица со 2-0, двоен стрелец беше Дарко Алексовски. Победи остварија и Кожуф против против Тиквеш со 1-0 на гости, Саса беше подобра од Победа со 2-0. Од 18 часот играат Брегалница и Плачковица.