Саса во Каменица одигра нерешено со Брегалница од Штип 2-2, Тиквеш го декласира тимот на Питу Гули  со петка во мрежата.

Ова се натпревари од 5. коло во ВМФЛ-Исток во кое Осогово продолжува да реди порази, сега загуби од Кит Го со 1-0.

 

ВМФЛ – ИСТОК (4. КОЛО)

  • Каменица Саса – Брегалница 2-2
  • Тиквеш – Питу Гули 5-0
  • Беласица – Кожуф 1-2
  • Кит Го – Осогово 1-0
  • Победа – Плачковица 2-5
  • Беласица – Кожуф 1-2

Брегалница и Тиквеш се лидери на табелата со по 10.  бода.