Лидерот во ВМФЛ- Запад, Скопје ремизираше 0:0 на гостувањето кај Кадинно во 20 коло запишувајќи го третото реми на последните пет натпревари.

Ова остава простор за Велешта која утре гостува кај Тетекс и со евентуална победа ќе дојде на пет бода до лидерот на табелата од „Железарница“.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Лидерот во ВМФЛ- Исток, Брегалница славеше на гостувањето кај Слога Виница со 2:1 и со ова дојде на плус десет бода во однос на Тиквеш кој утре гостува кај Победа.

Standings provided by SofaScore LiveScore