Денеска во второлигашката конкуренција Исток и Запад продолжува вториот дел од сезоната.

Како и во ПМФЛ,  така и во второто по ранг натпреварување сите средби ќе се играат без публика поради препораките од Владата на Македонија.

Во ВМФЛ- ИСТОК се среќаваат:

Тиквеш – Саса

Брегалница – Кит Го

Питу Гули – Победа

Осогово – Беласица

Плачковица – Кожуф

Двојки, ВМФЛ- ЗАПАД:

Скопје – Влазерими

Вардар Форино – Дрита

Кадино – Гостивар

Пелистер – Кораби

Утре, 14 ч

Лабуништа – Охрид