Фудбалерите на Пелистер со головите на Драгарски во 82 и 86 минута го победија Влазерими на гости во дербито за првата позиција на табелата.

Битолчани запишаа важна победа со која сега имаат 5 бода предност во однос на Влазерими.

Резултати:

Влазерими – Пелистер 0-2

Дрита – Скопје 0-0

Кораби – Кадино 4-0

Охрид – Вардар Форино 1-0

Утре:

Гостивар – Лабуништа