Денеска се одиграа средбите од 13 коло во ВМФЛ-ЗАПАД, водечките Пелистер и Лабуништа запишаа нови победи, остануваат на делба на првото место со 24 бода.

Пелистер го победи тимот на Охрид со 2-1, Лабуништа беше убедлива против Скопје со 2-0.

Кадино и Дрита одиграа нерешено 3-3 во еден исклучително возбудлив натпревар (ВИДЕО)

Резултати, 13 коло:

Пелистер – Охрид 2:1

Лабуништа – Скопје 2:0

Вардар Форино – Влазерими 0:0

Кадино – Дрита 3:3

Кораби – Гостивар 2:1