Лидерот на Западот, Скопје со двата гола на Христијан Кировски славеше во дуелот со Тетекс со 2:1 во 21 коло и дополнително за зацврсти на лидерската позиција на табелата.

Голот на натпреварот го постигна Оливер Пеев од Тиквеш, откако успешно се ослободи од Димов а потоа одлично биеше по голот на домаќините.

ВМФЛ Запад резултати:

Скопје – Тетекс 2-1
Охрид – Кораби 1-1
Велазерими – Кадино 1-1
Велешта – Дрита 2-1

Standings provided by SofaScore LiveScore