Фудбалерите на Скопје ја одржија предност од девет бода во однос на Охрид на табелата во Втората фудбалска лига – Запад.

Филип Јаневски ги постигна двата гола за домаќинот на „Железарница“. Охрид го совлада Кораби со головите на Цуцули и на Реџепи, Велазерими и Велешта ремизираа без голови.

Скопје – Дрита 2-1

Охрид – Кораб 2-0

Велазерими – Велешта 0-0

Кадино – Тетекс 0-0

Standings provided by SofaScore LiveScore