Скопје го победи Лабуништа со минимални 1-0 во дербито на ВМФЛ-Запад, решавачки беше автоголот на Филип Јаневски во 93 минута.

Пелистер победи кај Охрид на гости со убелдив резултат 5-1, головите за тимот од Битола ги постигнаа, Маневски, Бујчевски Љамчевски и 2 гола за Недановски. Велазерими подобар од Вардар Форино со 3-2.

 

ВМФЛ – ЗАПАД (5. КОЛО):

  • Охрид – Пелистер 1-5
  • Скопје – Лабуништа 1-0
  • Велазерими – Вардар Форино 3-2
  • Охрид – Пелистер 1-5
  • Гостивар – Кораби 2-0
  • Дрита – Кадино 2-0