Манчестер Јунајтед се врати во тренажен процес, клубот изврши медицински тестирања на играчите по паузата од корнавирусот.

Менаџерот Оле Гунар Солскјер е пријатно изненаден од резултатите, ниту еден играч нема вишок на килограми, се почитувале насоките на клубот за индивидуален тренинг.

Јунајтед постепено се враќа во полн интензитет, медицинскиот тим потврдил дека сите се во добра форма, се работи на подобрување на кондицијата, за среќа никој нема вишок на килограми.

Премиерлигата очекува дозвола за рестарт, се преговара со Владата на Британија, асоцијацијата на професионални играчи за начинот на враќање на фудбалот.