Репрезентацијата на Данса не чекаше многу и веднаш го отвори резултатот во дербито на групата Б против Белгија.

120 секунди им требаа на Данците за да поведат со голот на Полсен.

Одлично отварање на натпреварот беше овој погодок , па останува да видиме што ке се случи во текот на натпреварот.