ДАМЈАН НИКОЛОВСКИ ОД БЕР ШЕВА:

Израел – Македонија:

Македонија игра за втората победа во квалификациите, Израел за третата во овој квалифкациски циклус…

Македонија офанзивна, Трајковски во игра! Сакаме победа! ВИДЕО:

Горан Пандев е во игра!!! Македонија ќе напаѓа ! ВИДЕО:

 

Адеми израмнува во 64 минута со третиот гол во дресот на Македонија !!! ВИДЕО :

Израел поведува со голот на Захави, негов седми во квалификациите. ВИДЕО:

Второто полувреме е во тек, Пандев се загрева(ВИДЕО)

Заврши првото полувреме во Бер Шева, Израел – Македонија 0-0 ВИДЕО:

Израел постигнува гол, но судијата од Шведска ги понишутва поради игра со рака ! ВИДЕО:

 

Пандев на клупата… ВИДЕО:

Мирно на натопреварот без шанси … ВИДЕО:

Жолт картон за Николов во 7. минута

ВИДЕО:

ХИМНАТА