Поранешниот кандидат за претседател на Барселона, Агусти Бенедито, ќе го тужи сегашниот претседател Бартомеу за постови на социјалните мрежи.

Стана познато дека Барселона плати 1 милион евра за поддршката на Бартомеу на социјалните мрежи, а тој во своите постови често ги исмејува своите опоненти, меѓу другите и Бенедито, но и Меси и Пике, па и Гвардиола

Нема да остане неказнет, ќе мора да одговара на суд“, напиша Бенедито на својот твитер.