Шкодран Мустафи има две „дупки“ на лицето по дуелот со Варди на синиќешниот меч меѓу Арсенал и Лестер, средбата заврши без победник 1-1.

Дефанзивецот на „топџиите“ имаше жесток дуел со Варди, тој со копачката имаше директен контакт со Мустафи, две дупки има на лицето на дефанзивецот на Арсенал.