Англискиот фудбалски тим Стоук во новата сезона ќе биде без еден од најдобрите во тимот, откако дефанзивецот Рајан Шоукрос заработи страшна повреда на мечот против Лестер.

Во обид да спаси корнер ,некогашниот фудбалските репрезентативец на Англија, ја скрши ногата.Веднаш потоа беше изнесен на носилки и префрлен во болница.