Лука Јовиќ до крајот на летниот преоден рок може да го напушти Реал Мадрид откако Зинедин Зидан не бил воопшто задоволен од играта на новиот напаѓач на „кралевите“.

Перез ова лето за Јовиќ му плати на Франкфурт 60 милиони евра но репрезентативецот на Србија не успеал да го убеди Зидан дека има квалитет за првиот тим.

Ова го тврди шпасни „Дон Балон“ и објаснува дека Зидан, Јовиќ не го гледа ни како прва резерва на Бензема.

Шпанскиот весник е уверен дека Реал ќе го купи  Уругвајскиот напаѓач Стуани од второлигашот Џирона кој има оркупна клаузула од 7 милиони евра.