Реал Мадрид утре на „Сантијаго Бернабе“ го пречекува Атлетико Мадрид во дербито на 7 коло од Ла лига.

Асенсио, Менди, Марсело и Модриќ се неизвесни за настап а Иско дефинитивно е надвор од стројот.

„Знаеме за каков играч станува звор. Тој може тоа да го покаже во скеој момент. Во видовме против Севилја. Секако дека сите очекуваме многу од него но мра да го поддржуваме и да не го притискаме. Сигурен сум дека од меч во меч ќе го потврдува својот квалитет се повеќе“ – изјави Зидан за Азар.

Реал Мадрид на последното соочување со Атлетико Мадрид ова лето на контролен натпревар загуби со срамни 7:3 и ова преставува дополнителен мотив за „спортска одмазда“.