Зинедин Зидан го напушта Реал Мадрид, најверојатно кратко ќе остане без работа, со оглед на шпекулациите од Италија, тој ќе седне на клупата на Јувентус.

Реал Мадрид пишува Марка има три опции, брзо ќе мора да избере, а кандидати се Јоаким Лев, Масимилијано Алегри и Раул Гонзалес.

Најмногу шанси му се даваат на Масимилијано Алегри, а најмали на Раул Гонзалез, селекторот на Германија, Јоаким Лев е некаде на средината според шансите за ангажман.