Зинедин Зидан е на „жешкото столче“ кај Реал Мадрид, секој натпревар е квалификациски за Французинот на клупата кај „кралевите“.

Секако дека еден ден ќе се случи Зидан да биде сменет, Французинот најави кој би бил идеална негова замена.

„Раул е легенда, игравме заедно, тој секогаш беше важен играч во тимот, би сакал да ме замени на клупата на Реал, тој тоа го заслѕужува“ – изјави Зидан.