Реал Мадрид и гостува на Аталанта во осминафиналето на Лигата на шампионите, ситуацијата кај „кралевите“ е алармантна, бројот на играчи кои нема да настапат во Бергамо се зголеми на ушт еден.

Зинедин Зидан доби непријатни вести, Карим Бензема не се опорави од повредата и нема да настапи против Аталанта.

Покрај Бензема во составот на Реал поради повреда нема да ги видиме и Азар, Карвахал, Милитао, Алваро Одриозола, Родриго и Серхио Рамос.

Натпреварот во Бергамо се игра од 21 часот во среда.