Французинот Оливие Жиру официјално го продолжи договорот со Челзи до 2021 година и со тоа ги разочара навивачите на Интер кои го очекуваа во Милано ова лето.

Жиру има 33 години, во Челзи е од 2018 година и сотанува во клубот од Лондон до 2021 година.

Интер правеше напори да го доведе во Милано, имаше шпекулации дека преговорите завршиле успешно но сега Жиру ги демантира сите со потисот кој го стави денеска.