Францускиот фудбалски тим Монако е во преговори со Интер за португалскиот репрезентативец Жоао Марио, објавија италијанските медиуми.„Нероаѕурите“ за него бараат 18 милиони евра.

Тимот од „кнежевството“ не е спремен веднаш да ја плати таа сума и го сака Жоао Марио на едногодишна позајмица со право на откуп на крајот на сезоната.