Противникот на Академија Пандев во Европа лигата, Зрињски од Мостар, доведе поранешен играч од Хајдук пред настапот во Европа лигата.

Иван Лендриќ е најновото засилување за Зрињски, има 27 години, играч од нападот е, поранешен член на Хајдук, има играно и во Словенија кај Олимпија и Целје, Ленс во Франција, Белгија…

Зрињски и Академија Пандев се среќаваат во првото квалфикациско коло во Европа лигата, првиот меч се игра во Скопје на 11 јули, реваншот е седум дена подоцна во БИХ.

HŠK Zrinjski službeno potvrđuje angažman Ivana Lendrića, 27-godišnjeg napadača koji je naš dres već nosio u sezoni…

Gepostet von HŠK Zrinjski Mostar am Freitag, 21. Juni 2019