Во спортскиот центар „Галактика“ во Краснаја Полјана се одигра пријателски хокеарски натпревар во кој учествуваа и претседателите на Русија и на Белорусија, Владимир Путин и Александар Лукашенко.

Двајцата претседатели настапија во тимот на „белите“, Путин со бројот 11, а Лукашенко со бројот 1.

Победник на средбата е екипата на претседателите, конечниот резултат е 9:2,а најдобар стрелец е Владимир Путин, со три постигнати гола.

Во противничката екипа настапи синот на претседателот Лукашенко, Николај.

Путин често игра хокеј и, случајно или не, секогаш победува неговиот тим.