Чешкиот голман го доведе својот тим до победа од 3:2 против Свиндон Вајлдкетс по серија фантастични одбрани во финишот од средбата.

Чех, кој со хокеј на лед, се занимавал во младите денови, минатата недела потпиша договор со четвртолигашот Гилфорд Финикс.

За поранешниот голман на Челзи и Арсенал ова беше одлично деби, одбрани два удари и со тоа му помогна да тимот да слави победа.