Category: Атлетика
Соопштение до заинтересираните

Промена на рокот за пријавување на Виз Ер Скопскиот маратон

пред 8 мес.
Падна рекордот стар 16 години

ВИДЕО: Џошуа Чептегеј го урна светскиот рекорд на 5.000 метри

пред 8 мес.
Русите треба да платат 6.3 милиони долари

На руските атлетичари им се заканува целосна забрана

пред 9 мес.
поранешната европска шампионка во поинакво издание

ФОТО: Најубавата атлетичарка од Русија се покажа во костим за капење, фановите збудалеа

пред 9 мес.
ништо не може да ја запре

Српската атлетичарка која имаше фрактура на стопалото, тренира со патерица (ФОТО)

пред 9 мес.
нова „жешка“ сесија

ФОТО: Германската атлетичарка Алиса Шмид ги збудале фановите со новите фотографии

пред 10 мес.
Иновативна трка во нашата метропола

Дарио Ивановски и Поп Арсова победници на HalkEco Хронометар 10КМ

пред 10 мес.
Легендарниот британски атлетичар ја опиша величината на Болт

„Болт е како Али во атлетиката, нема да се роди повторно некој сличен на него“

пред 11 мес.
уште еден голем спортски настан бара нов датум

Европското првенство во ателтика откажано поради коронавирусот

пред 12 мес.
Интересна порака од јамајканецот

ФОТО: Усеин Болт со провокација на социјалните мрежи, потсети како се држи растојание

пред 1 година
коронавирусот го ревидира календарот во атлетиката

Одржувањето на Европското првенство во алтлетика во август е неизвесно

пред 1 година
Ете добар пример за спорт во услови на карантин

ВИДЕО: Жител на Франција истрча маратон на својот балкон

пред 1 година
Уште еден спортист кој го прифати предизвикот со тоалетната хартија

ВИДЕО: Јунајтед има за што да жали, Болт ги прикажа своите жонглерски квалитети

пред 1 година
очекувана одлука поради актуелната ситуација

Официјално потврдено: Одложен скопскиот Виз Ер маратон за месец октомври

пред 1 година
Добра вест од МОК

МОК донесе одлука: Олимпијадата во Токио ќе се одржи во закажаниот термин

пред 1 година
Можно е најлошото сценарио за една спортска приредба

Шокантна веројатност: Олимписките Игри во Токио ќе бидат без присуство на публиката

пред 1 година