Категорија: Авто-мото
пред 5 дена

Лоренцо ја напушта Хонда две имиња се споменуваат за негови наследници

Трикратниот светски првак Хорхе Лоренцо последните две години вози во непрепознатлива форма и се наоѓа во огромна криза и покрај тоа што во Хонда требаше заедно со...

пред 6 дена

Бергер: Многу работи кај Хамилтон ме потсетуваат на Сена

Поранешниот возач на Формула 1, Герхард Бергер изјави дека многу често во  во одредени елементи, Луис Хамилтон го потсетува на Аиртон Сена. „Кога разговараме за млади...

пред 7 дена

Монтеземоло: Не кријам дека еден ден Хамилтон сакам да го видам во Ферари

Британскиот пилот во Формула 1, Луис Хамилтон со Мерцедес изминатиот ја прослави 6 титула светски шампион во најбрзиот авто-мото спорт. Успехот на Британецот го имрпесионираше...

пред 1 нед.

Хамилтон наскоро ќе ја добие титулата Сер

Луис Хамилтон изминатиот викенд со болидот на Мерцедес стигна до 6 титула во Ф1 циркусот. Поради резултатите и заслугите на Хамилтон, во Британија е покрената  иницијатива...

пред 1 нед.

Формула 1: Хамилтон шампион и на чекор од рекордот на Михаел Шумахер (ВИДЕО)

Британецот Луис Хамилтон стигна до шестата титула во кариерата во Формула 1, тој денеска заврши како втор на трката за ГН на САД зад клупскиот колега Валтери Ботас, тоа...

пред 1 нед.

Алекс Маркез ја освои титулата во Мото2

Шпанскиот моторциклист Алекс Маркез е новиот светски првак во Мото2, откако на претпоследната трка годинава за Големата награда на Малезија заврши на 2.место и математички...

пред 1 нед.

Вињалес славеше на трката за Големата награда на Малезија, Маркез со рекорден 17-ти подиум годинава

Маверик Вињалес е победник на трката за Големата награда на Малезија во Мото ГП категоријата, која се возеше на патеката во Сепанг. Шпанецот доминатно стигна до победата...

пред 1 нед.

ФОТО: Индонезиец загина по стравичен пад на легендарната „Сепанг“

Светскиот авто-мото спорт го стресе веста за загубата на младиот возач Афридза Мунандар кој на патеката во Сепанг во трката за Азискиот куп по пад од мотор го загуби...

пред 2 недели

ВИДЕО: Избгната голема трагедија, Маркез излета од патеката

Марк Маркез излета од патеката во квалфикациите за ГН на Малезија, малку недостасуваше да се случи голема трагедија во Мото ГП  класата. На патеката Сепнаг, шампионот...

пред 2 недели

Хулкенберг останува без ангажман за следната сезона

Нико Хулкенберг по крајот на сезоната му завршува договорот со Рено, а барем засега нема понуди од друг тим. Тоа значи дека германскиот пилот би можел да го напушти...