Category: Авто-мото
Формула 1 првакот со провокација

ФОТО: Мерцедес откри детали за новиот болид, но спонзорите останаа тајна

пред 2 мес.
Луксузен и впечатлив

РПМ прашува: Хавал Х6, подобра опција од конкуренцијата? (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Ќе има ли Ред Бул шампинска моќ во новата сезона?

Серхио Перес: Сега го возев новиот болид, направен исчекор по однос на темпото и брзината

пред 2 мес.
Фановите бараат разлики со минатогодишниот болид

ВИДЕО: Алфа Ромео го промовираше новиот „Ц41“ кој ќе го возат Раиконен и Џовинаци

пред 2 мес.
Дизајнот е интересен и привлечен

ВИДЕО: Мекларен го претстави болидот со новиот „АМГ М12“ мотор

пред 2 мес.
„СРЕБРЕНИТЕ СТРЕЛИ“ НЕ ШТЕДАТ ПАРИ ЗА БРИТАНЕЦОТ

Хамилтон останува во Мерцедес: Светскиот шампион ќе го наполни плус џебот- доби уште побогат договор

пред 2 мес.
семејството ќе објави фотографии

Јавноста конечно ќе ја дознае состојбата на Михаел Шумахер

пред 3 мес.
НОВА ЕПИЗОДА НА РПМ

Пежо 2008:  Дизајнерски без конкуренција (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Денот го обележи и тажна вест

ВИДЕО: Стефан Петерхансел ја освои 14 титула во релито Дакар

пред 3 мес.
Измени поради Ковид-19

ФОТО: Промена во Ф1 календарот, Имола се враќа на програмата

пред 3 мес.
Нова епизода на РПМ мк

ВИДЕО: Киа Стоник 2021 , сандардно најсовремен и најопремен

пред 3 мес.
Актуелниот првак за талетираниот британец

Хамилтон за Расел: Не се сомневам дека има потенција да биде следниот светски шампион

пред 3 мес.
не очекува уште една незаборавна приказна

Саудиска Арабија е подготвена, в недела започнува релито „Дакар“ 2021 (ВИДЕО)

пред 4 мес.
Формула 1 шампионот доби уште една титула

Луис Хамилтон е награден од кралицата, стана витез во Велика Британија

пред 4 мес.
„Една е ропството, другата е насилството на империјата “

Луис Хамилтон бара децата во Велика Британија да учат повеќе за историското ропство

пред 4 мес.
Катастрофална грешка на мотоциклист во Бразил

ВИДЕО: Реши предвреме да прослави на едно тркало па се каеше

пред 4 мес.