Категорија: Бокс
легендарниот боксер конечно ја покажа и својата хумана страна...

ФОТО: Мејведер ќе ги подмири трошоците околу погребот на Џорџ Флојд

пред 1 ден
фјури против мајк би бил неверојатен меч

Епски спектакл на повидок, Тајсон против Тајсон во рингот !

пред 1 нед.
Понуда која тешко се одбива

БКФЦ му нуди огромна сума на Тајсон за меч против ММА легендата Силва

пред 1 нед.
сака да им помогне на зависниците

Мајк Тајсон ќе се врати во рингот и сите пари ќе ги даде во хуманитарни цели

пред 1 нед.
хрватска многу веројатно ќе биде домаќин на боксерски спектакл

Херн: Ако не може Велика Британија, Пула е реална опција за мечот Џошуа-Пулев

пред 2 недели
легендарниот холифилд ја бруси формата

ВИДЕО: „The Real Deal“ тренира со Кличко за мечот против Тајсон

пред 2 недели
нова најава дека се враќа во рингот

ВИДЕО: „Старецот“ е брз и бесен, Мајк Тајсон на 53 години е брз како Брус Ли

пред 2 недели
турбуленции кај бугаринот пред мечот на годината

Бугаринот Пулев обвинет од девојката Андреа: Ме изневеруваше, сакам да загуби од Џошуа

пред 2 недели
услов без простор за преговори

Вајлдер бара 10 милиони долари за да спречи борба меѓу Џошуа и Фјури

пред 3 недели
Челичниот мајк не се шегува...

Тајсон со јасна порака: Се вратив (ВИДЕО)

пред 3 недели
легендарниот ирец со прогноза за евентуалниот меч меѓу британците

ФОТО: Фјури во осмата рунда ќе го „сруши“ Џошуа

пред 4 недели
Тајсон и холифилд по повеќе од 20.години можат повторно да ги вкрстат ракавиците

ВИДЕО: Дали сте подготвени за спектакл, Холифилд се враќа во рингот

пред 4 недели
хрватите се подгoтвени да бидат организатори на мечот

Спектакл во најава: Пулев и Џошуа ќе боксуваат во арената во Пула

пред 4 недели
дали ќе ја прифати понудата од 1 милион долари за борба во рингот

ФОТО/ВИДЕО: Мајк Тајсон повторно тренира, изгледа неверојатно и најави враќање во рингот

пред 4 недели
 Тренингот изгледа застрашувачки

ВИДЕО: Мајк Тајсон покажа дека е лошото момче и на 53 години

пред 1 месец
меч по кој еден од двајцата ќе ги обедини сите четири титули во тешка категорија

Започнати се разговори за меч меѓу Џошуа и Фјури

пред 1 месец