Категорија: Бокс
пред 13 часа

Солиден отпор на Валин, но Фјури ја одбрани титулата

Британскиот боксер Тајсон Фјури ја одбрани својата титула како светски шампион во супер тешка категорија, откако го совлада Швеѓанецот Ото Валин во Лас Вегас. Фјури...

пред 1 нед.

Џошуа: Не знам зошто, но Луис никогаш не сакал да ми помогне

Ентони Џошуа деновиве во едно интервју ги објасни деталите за влштените односи меѓу него и британската боксерска легенда Ленокс Луис. По поразот од Енди Руиз, последниот...

пред 1 нед.

Џошуа: Направив големи промени во животот по поразот од Руиз

Британецот Ентони Џошуа вели дека направил „драстични“ промени во животниот стил по неговиот шокантен пораз од Енди Руиз во јуни. Џошуа ги загуби титулите во ИБФ, ВБА...

пред 1 нед.

Руиз сигурен е во нов триумф над Џошуа

Светскиот шампион во тешка категорија Енди Руиз во пресрет на реванш мечот против доскорашниот шампион Ентони Џошуа, изјави дека изненадувањето што го направи во тој...

пред 3 недели

ВИДЕО: Ковалев го уништи Јарди по 11 рунди

Сергеј Ковалев останува шампион во средно-тешка категорија. Актуелниот шампион успеа да го победи британскиот предизвикувач , Ентони Јарди по 11 рунди со нокаут и со...

пред 3 недели

ФОТО: Кубанецот Хесус Сојет работи со три категории на боксери во Струга

Македонската боксерска федерација го ангажираше Хесус Сојет од Куба за селектор на репрезентацијата. Ова е историски момент за македонскиот бокс кој се обидува да...

пред 3 недели

ФОТО: Трите медали од Врбас се голем успех за боксот во Македонија

Кадетската репрезентација на Македонија во бокс освои три медали на турнирот во Врбас, за прв пат  по подолго време е постигнат успех во конкуренција која дава право...

пред 4 недели

Аземи освои златен медал, Ајхан Озмен освои сребро

Ардијан Аземи освои златен медал во категоријата  +80 килограми на  Националниот Куп во Врбас во кадетска конкуренција, во финалето го победи боксерот од Индија, Вишал...

пред 4 недели

Ајхан Озмен и Ардијан Аземи ќе боксуваат за златни медали во Врбас

Македонските кадетски  боксерски репрезентативци , Ајхан Озмен и Ардијан Аземи, попладнево во Врбас ќе се борат за златни медали во две категории на Меѓународниот турнир...

пред 4 недели

ФОТО: Две победи на нашите боксери и обезбедени три полуфинални борби во Врбас

Македонските кадетски репрезентативци , браќата Илхан и Ајхан Озмен победија на денешните борби на Националниот Куп во Врбас 2019 и обезбедија полуфинале. Илхан Озмен...