Категорија: Бокс
легендарниот ирец со прогноза за евентуалниот меч меѓу британците

ФОТО: Фјури во осмата рунда ќе го „сруши“ Џошуа

пред 2 мес.
Тајсон и холифилд по повеќе од 20.години можат повторно да ги вкрстат ракавиците

ВИДЕО: Дали сте подготвени за спектакл, Холифилд се враќа во рингот

пред 2 мес.
хрватите се подгoтвени да бидат организатори на мечот

Спектакл во најава: Пулев и Џошуа ќе боксуваат во арената во Пула

пред 2 мес.
дали ќе ја прифати понудата од 1 милион долари за борба во рингот

ФОТО/ВИДЕО: Мајк Тајсон повторно тренира, изгледа неверојатно и најави враќање во рингот

пред 2 мес.
 Тренингот изгледа застрашувачки

ВИДЕО: Мајк Тајсон покажа дека е лошото момче и на 53 години

пред 2 мес.
меч по кој еден од двајцата ќе ги обедини сите четири титули во тешка категорија

Започнати се разговори за меч меѓу Џошуа и Фјури

пред 2 мес.
поранешен светски првак во средна и суперсредна категорија

Во Келн осуден боксер на 3 години затвор

пред 2 мес.
украинецот и по три години не го заборава тој пораз...

ФОТО: Кличко со провокација до Џошуа: Јас му дозволив да ме победи…

пред 2 мес.
денот кога стана херој кај аМериканската спортска јавност

На денешен ден пред 53 години Мухамед Али гласно кажа НЕ на убивањето

пред 2 мес.
Белград по втор пат организатор на СП во бокс

Србија ќе биде домаќин на СП во бокс 2021 година

пред 2 мес.
Царстовото на Тајсон го купи раперот 50 Cent

ФОТО: Поранешниот дом на Тајсон со 52. соби

пред 2 мес.
Челичниот мајк не се шегува ни во овие години...

ФОТО: Тајсон потврди дека тренира, сака да се врати во рингот

пред 2 мес.
Уште една провокација од боксерот

ФОТО: Мејвејдер е во карантин во авион кој се движи а во него се игра покер со многу пари

пред 3 мес.
на 53 години може да победува лесно и без проблем

Тајсон со шест недели на тренинг ќе го нокаутира Вајлдер за една минута

пред 3 мес.
Британецот не заборава што направи за боксот неговиот идол

Тајсон за Тајсон: Мајк е легенда која го промени боксот

пред 3 мес.
провокација за спектакл

Џошуа му порача на Фјури: Ако си шампион каков што се замислуваш, бори се со мене

пред 3 мес.