Category: Бокс
турнир од а категорија

Македонија ќе настапи на „Војвоѓанска златна ракавица“ во Суботица

пред 7 мес.
во приштина настапија боксери од три земји

Македонскиот боксер, Ардијан Аземи победи на турнирот „Лах Нимани“

пред 7 мес.
Не откри дали ќе ласа за Трамп или Бајден

Мајк Тајсон за прв пат во животот  ќе гласа

пред 8 мес.
навистина годините се само бројка

ВИДЕО: Мајк Тајсон јаде месо од бизон и одржува спектакуларни тренинзи за борбата во ноември

пред 8 мес.
НЕВОЗМОЖНО Е ДОСТОЈНО ДА СЕ ОРГАНИЗИРА ЈУБИЛЕЈОТ 50. ЗЛАТЕН ГОНГ

Поради пандемијата на корнавирусот „Златен Гонг 2020“ нема да се одржи

пред 8 мес.
грижа за клубовите во време на криза и пандемија

БФМ додели опрема за тренинг и средства за дезинфекција на 27 клуба

пред 9 мес.
британецот патосиран од русинот

ВИДЕО: „Рускиот витез“ Поветкин го нокаутира Британецот Вајт, овој аперкат ќе се прераскажува

пред 9 мес.
Тајсон последната борба ја имаше во 2005

Пролонгирано враќањето на легендарниот Мајк Тајсон во рингот

пред 9 мес.
КРЕВАЊЕ НА АДРЕНАЛИНОТ ПРЕД БОКСЕРСКИОТ СПЕКТАКЛ

ВИДЕО: Тајсон за враќањето на рингот „вежба“ со ајкули

пред 9 мес.
удар и нокаут кој се уште се прераскажува

ВИДЕО: Ова е бруталниот нокаут со аперкат за кој се зборува во боксерскиот свет

пред 9 мес.
не сака да разочара

Мајк Тајсон сериозно се поти пред враќањето во рингот (ФОТО)

пред 10 мес.
ќе биде ова голем боксерски спектакл

ОФЦИЈАЛНО: Тајсон и Рој Џонс Џр. закажаа бокс меч во Лос Анџелес во септември

пред 10 мес.
спкетакл во септмеври во америка

Тајсон се враќа во рингот, познат е неговиот противник

пред 10 мес.
локацијата не е позната

Познат е датумот за мечот Фјури-Вајлдер 3

пред 11 мес.
по видеото на мајк на кое ја покажа својата брзина

УФЦ легендата со провокација до Тајсон: Ветувам дека нема да ти скршам ниту една коска (ВИДЕО)

пред 11 мес.
има и чесни луѓе

Боксерскиот тренер Насер Харуни е херојот на денот, врати чанта полна со пари

пред 11 мес.