Категорија: Борење
пред 4 недели

Конор МекГрегор се враќа во рингот, доби предизвик од првак во средна категорија

Пред помалку од една година, официјално Конор МекГрегор е во пензија по поразот од Нурмагомедов, но сега постои можност да се врати назад во арената. Снимката на која...

пред 4 недели

ФОТО: Лицето на шампионот во УФЦ, Миочиќ примил 181 удар

Стипе Миочиќ по вторпат во кариерата го освои насловот, шампион во УФЦ во тешка категорија со победата над Даниел Кормиер. Но, за Хрватот ова беше нималку лесна борба....

пред 2 мес.

ММА: Никој не сака да се бори со Гариби – „Хулк“ од Иран

Сајад Гариби, кој е познат и како „Иранскиот Хулк“ е бесен  на Бразилецот  Ромарио, тој  одби да се бори со него. Пред неколку месеци, Гариби изјави дека влегува во ММА,...

пред 3 мес.

Нуров не успеа да дојде до бронзениот медал на Европските игри

Македонскиот борач Могамедгаџи Нуров не успеа да го освои бронзениот медал на Европските игри во Минск, Белорусија, откако беше поразен од домашниот борец Александар...

пред 3 мес.

Нуров ќе се бори за бронзен медал на Европските игри во Минск

Могамедгаџи Нуров вечерва има шанса да освои бронзен медал во категоријата до 97 килограми откако во репасажот го победи Унгарецот Михали Сабо со 11:0, односно со технички...

пред 3 мес.

ЕИ Минск: Нуров денеска преку репасажот во борба за медал

Могамедгадџи Нуров деенска на ЕИ  во Минска во категоријата -97 кг.  ќе се бори преку репасажот за бронзен медал на игрите. Нуров во четвртфиналето загуби од  Светскиот ...

пред 3 мес.

ВИДЕО: Светскиот и Европски првак Садулаев пресилен за Нуров

Македонскиот борач, Магомедгаџи Нуров (категорија  – 97 кг) не успеа да направи изненадување , загуби од  Абдулрашид Садулаев од Русија кој е Светски и Европски првак...

пред 3 мес.

ФОТО: Нуров со технички туш до четвртфинале на ЕИ Минск

Могамедгадџи Нуров со технички туш го победи литванскиот борач и надмоќно се пласира во 1/4 финалето на Европските игри МИНСК 2019 каде ќе се сретне со рускиот борач, светскиот...

пред 3 мес.

ВИДЕО + ФОТО: Нуров со шанси за медал, Егоров не успеа во репасажот, пораз и на Вејсели

  Македонскиот борач, Магомедгаџи Нуров (категорија  – 97 кг) обезбеди четвртфинале на ЕИ во Минска, тој во првата елиминациска рунда запиша победа против Карасаускас...

пред 3 мес.

ФОТО: Егоров поразен но има шанса во репасажот за медал во Минск

Нашиот борач, по првата победа на ЕИ Минск 2019, Владимир Егоров,  доживеа пораз од Махир Амирасланов од Азербејџан со резултат 4:0. Бидејќи по победата над рускиот борач...