Категорија: Борење
пред 4 недели

Шампионот во УФЦ ја изненади јавноста, најави повлекување

Хабиб Нурмагомедов, шампионот во УФЦ и еден од борачите со најдобар резултат во историјата на ММА, откри која планира да замине во пензија. „Мислам дека ќе се повлечам...

пред 1 месец

ВИДЕО: Адесања го нокаутираше Витакер за шампионска титула во УФЦ

Израел Адесања со нокаут против Роберт Витакер стана нов светски шампион на УФЦ во средна категорија. Првата рунда ја одбележа ударот на Адесања на минута пред крајот...

пред 2 мес.

ВИДЕО: Македонскиот УФЦ борач нокаутиран за 14 секунди

Македонскиот борач Ален Амедовски го загуби мечот против Џон Филипс на УФЦ собирот во Копенхаген. Иако двајцата влегоа полни со самодоверба во рингот, Амедовски не...

пред 2 мес.

ФОТО: Нуров на прием во АМС по освоениот бронзен медал на СП

Могамедгаџи Нуров ќе ја преставува Македонија на Летните олимпписки игри во Токио следната година. Нуров неодамна на СП во Казахстан го освои бронзениот медал и со...

пред 2 мес.

ВИДЕО: Борбата за олимписка норма и бронзен медал на Нуров

Македонскиот борач, Магомедгаџи Нуров го освои бронзениот медал на Светското првенство во Борење кое деновиве се одржува во Казахстан. Со ова Нуров обезбеди „А“ олимписка...

пред 2 мес.

Олимписка норма и бронза за Нуров

Во возбудлив финиш Могамедгаџи Нуров во категоријата до 97 килограми го освои бронзнеиот медал на Светското пренвснтво во борење во Нур Сулатан, Казахстан. Иако губеше...

пред 2 мес.

Нуров со норма за настап на Олимпијадата во Токио

Македонија по цели 12 години успеа да обезбеди олимписка норма, откако македонскиот борач Могамедгаџи Нуров во категоријата до 97 килограми го совлада Николаи Чебан...

пред 2 мес.

Нуров го дели една победа на Светското првенство до обезбедување норма за Олимписките игри

Македонскиот борач, Могамедгаџи Нуров во категоријата  -97 кг запиша  две победи на Светското првенство во борење што се одржува Нур Султан, Казахстан, тој  е на чекор...

пред 2 мес.

Вејсели и Егоров уште во првото коло го завршија настапот на СП во Нур Султан

Македонските борачи Владимир Егоров и Фати Вејсели уште во првото коло од СП во Казахстан се збогуваа со надежта за пласман на Олимписките игри. Вејсели својот настап...

пред 3 мес.

Конор МекГрегор се враќа во рингот, доби предизвик од првак во средна категорија

Пред помалку од една година, официјално Конор МекГрегор е во пензија по поразот од Нурмагомедов, но сега постои можност да се врати назад во арената. Снимката на која...