Category: Борење
Втор пораз за Амедовски

ВИДЕО: Македонскиот УФЦ борач нокаутиран за 14 секунди

пред 1 година
Посебна чест за македонскиот олимпиец

ФОТО: Нуров на прием во АМС по освоениот бронзен медал на СП

пред 1 година
Упорноста се исплатеше

ВИДЕО: Борбата за олимписка норма и бронзен медал на Нуров

пред 1 година
Нуров со бронза го заврши СП во борење

Олимписка норма и бронза за Нуров

пред 1 година
Голем успех за Македонија и Нуров

Нуров со норма за настап на Олимпијадата во Токио

пред 1 година
има голема шанса

Нуров го дели една победа на Светското првенство до обезбедување норма за Олимписките игри

пред 1 година
Лош ден за македонските борачи

Вејсели и Егоров уште во првото коло го завршија настапот на СП во Нур Султан

пред 1 година
По снимката на која удира старец

Конор МекГрегор се враќа во рингот, доби предизвик од првак во средна категорија

пред 1 година
објавена фотографија од соблекувалната

ФОТО: Лицето на шампионот во УФЦ, Миочиќ примил 181 удар

пред 1 година
сите го избегнуваат, тој се заканува

ММА: Никој не сака да се бори со Гариби – „Хулк“ од Иран

пред 1 година
НА КРАЈОТ ПЕТТО МЕСТО ЗА НАШИОТ БОРАЧ

Нуров не успеа да дојде до бронзениот медал на Европските игри

пред 2 години
По победата во репасажот

Нуров ќе се бори за бронзен медал на Европските игри во Минск

пред 2 години
шанса за медал во борење

ЕИ Минск: Нуров денеска преку репасажот во борба за медал

пред 2 години
РЕПАСАЖОТ ШАНСА ЗА НУРОВ

ВИДЕО: Светскиот и Европски првак Садулаев пресилен за Нуров

пред 2 години
Борење - слободен стил - 97 кгр

ФОТО: Нуров со технички туш до четвртфинале на ЕИ Минск

пред 2 години
победа и два порази на еи минск 2019

ВИДЕО + ФОТО: Нуров со шанси за медал, Егоров не успеа во репасажот, пораз и на Вејсели

пред 2 години