Category: Борење
Борење - слободен стил - 97 кгр

ФОТО: Нуров со технички туш до четвртфинале на ЕИ Минск

пред 2 години
победа и два порази на еи минск 2019

ВИДЕО + ФОТО: Нуров со шанси за медал, Егоров не успеа во репасажот, пораз и на Вејсели

пред 2 години
две победи го делат до медал

ФОТО: Егоров поразен но има шанса во репасажот за медал во Минск

пред 2 години
Финансиска помош за македонските спортски репрезенти

Потврдено: 30 милиони денари за РК Вардар, 300 000 денари за Алили

пред 2 години
УСПЕСИТЕ СЕ ПРОМОЦИЈА НА ГРАДОТ И ДРЖАВАТА

ФОТО: Скопје ќе го награди Алили кој се сретна со градоначалникот Шилегов

пред 2 години
Награда од Агенцијата за млади и спорт

Еден милион денари за Бесир Алили и неговиот тренер

пред 2 години
На европските игри во Минск

ФОТО: Македонскиот борач Владимир Егоров го победи Давидови Џиви

пред 2 години
на задоволство на сите

ФОТО: Скопје и Општина Чаир му се поклонија на Европскиот првак Бесар Алили

пред 2 години
Борење

ВИДЕО: Бесир Алили дочекан со зурли и тапани

пред 2 години
БК ЛИРИЈА И И ОПШТИНАТА СО ЗАЕДНИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

Општина Чаир ќе организира дочек на Алили на плоштадот Скендербег

пред 2 години
МАКЕДОНИЈА ИМА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН

ВИДЕО: Бесир Алили e европски шампион во борење!!!

пред 2 години