Категорија: Дриблинг
пред 3 мес.

Фудбалот се врати во Велес, натпреварот просечен, атмосферата на ниво!

После 18 години видовме конечно прволигашки фудбал во Велес. Домашниот Борец се врати во елитата по долго време и за прв гостин го имаше најтрофејниот македонски бренд,...

пред 5 мес.

Видео: Погба во Токио шутираше преку „чуден“ жив ѕид

Пол Погба е на излезна врата кај Јунајтед, репрезентативецот на Франција ужива на одмор во Токио, но и таму пратикува фудбал, со сумо борачи. Погба се дружеше со сумо...

пред 6 мес.

Кога едноставно не ти оди спортот…

Колку и да е лесен предизвикот, Марфиевите закони ќе проработат и ќе се случи најлошото можно сценарио.

пред 6 мес.

Дај ми ја топката бе, јас да шутрам!

Смешна ситуација на фудбалески натпревар од шкотското првенство. Џермејн Дефо и неговиот соиграч Жилберто се скараа за топката, а интересниот дел започна откако Жилберто...

пред 6 мес.

Супермен победи на трката на 400 метри со пречки за мажи

Изгледајте ја трката и ќе ви стане јасно зошто атлетичарот си доби прекар „Супермен“.

пред 6 мес.

Големиот голман мрази кога помалите деца ќе му дадат гол, па начека едно на копачката

Но децата се сложни како мравки и голманот набрзо зажали за шутот што му го зададе на голгетерот.