Category: Фудбал
ТЕШКО ДЕКА ЛЕКАРИТЕ ЌЕ МУ ДОЗВОЛАТ ДА СЕ ВРАТИ

Британски кардиолог: Не знам дали Ериксен ќе заигра повторно фудбал

пред 21 минута
ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ЗА РОБЕРТО МАРТИНЕЗ

Голем пех за Белгија: Кастањ уште во првото коло го заврши настапот на ЕУРО 2020

пред 45 мин.
НАЈМЛАДИ И НАЈГЛАСНИ

ФОТО: Поддршка од секого- Македонија на стадионот во Букурешт ќе ја бодрат и најмладите

пред 1 час
АТМОСФЕРАТА ЗОВРИВА

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Букурешт црвено- жолт, Македонците главни во романската престолнина

пред 2 часа
СЕ ОГЛАСИ ДОКТОРОТ НА ДАНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Човекот кој оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа се застана

пред 2 часа
денес целиот свет ќе стои мирно на македонската химна

ФОТО: Денес цел свет ќе застане во чест на македонската химна, фудбалерите се наши херои

пред 2 часа
не одолеа, македонското знаме на тв романија

ФОТО: Убавата романска новинарка известува со македонското знаме !

пред 2 часа
ечи билјана платно белеше

ВИДЕО: Полицијата во Букурешт мирно ги следи македонските навивачи

пред 3 часа
македонските навивиачи гласни и желни за радост

ВИДЕО: Букурешт е македонски град, ова е ФАЛАНГАТА која го окупира главниот град на Романија

пред 3 часа
ЕЧИ ИЗЛЕЗИ МОМЧЕ ПРАВО НА ТЕРАСА ...

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Букурешт гори, македонските навивачи во екстаза !

пред 3 часа
НАЈНОВИ ВЕСТИ

Данската фудбалска федерација објави нови информации околу состојбата на Ериксен

пред 3 часа
ХУМАН ПОТЕГ НА ФФМ

Европското првенство за сите: ФФМ донираше 20 смарт телевизори за сите да можат да ја гледаат македонската репрезентација

пред 4 часа
ДА СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА ЌЕ Е ВО ПРАВО

ВИДЕО: Мачката Кес типува победа на македонските репрезентативци против Австрија

пред 4 часа
црвено и жолто во букурешт доминира

ФОТО: Фалангата спремна, дождот нема да ги спречи да ја бодрат Македонија

пред 4 часа
македонија ќе има голема поддршка против австрија

ФОТО: Ковид центрите во Букурешт преполни со македонски навивачи,Македонија ќе победи на трибините

пред 5 часа
ова е наше време, сега е време да падне австрија

Пандев: Знаеме се за Австрија, нашето искуство е негативно, но ние сме тука да одиграме повеќе од три меча

пред 5 часа