Категорија: Фудбал
пред 11 минута

„Младост“ замина во историјата: Благој Истатов е новото име на стадионот во Струмица

Стадионот „Младост“ во Струмица во иднина ќе го носи името на македонската фудбалска легенда Благој Истатов. СООПШТЕНИЕПретседателот на ФК Беласица Славчо Васков...

пред 35 мин.

ВИДЕО: Фуриозни 30 минути на Рома за лесна победа над Сасуоло

Екипата на Рома за половина час го реши победникот на дуелот со Сасуоло, откако на полувреме заминаа со предност од огромни 4-0. Гол серијата ја отвори Кристанте, а покрај...

пред 2 часа

ВИДЕО: Тричковски одново спасител за АЕК Ларнака

Македонскиот репрезентативен напаѓач, Иван Тричковски за АЕК Ларнака беше автор на два погодоци од белата точка во ремито против Омонија. Интересно е што Тричковски...

пред 4 часа

ВМФЛ – ЗАПАД: Скопје подобар од Лабуништа со гол во 93. минута во дербито од 5. коло

Скопје го победи Лабуништа со минимални 1-0 во дербито на ВМФЛ-Запад, решавачки беше автоголот на Филип Јаневски во 93 минута. Пелистер победи кај Охрид на гости со убелдив...

пред 4 часа

ВМФЛ – ИСТОК: Саса ја запре Брегалница од Штип

Саса во Каменица одигра нерешено со Брегалница од Штип 2-2, Тиквеш го декласира тимот на Питу Гули  со петка во мрежата. Ова се натпревари од 5. коло во ВМФЛ-Исток во кое...

пред 5 часа

ВИДЕО: Епски пресврт на Болоња за радост на Синиша Михајловиќ

Болоња запиша победа над Бреша со 4-3, домашните водеа со 3-1, со голот на Орсолини во 80 минута готите стигнаа до победа. Бреша водеше со 3-1 по првото полувреме со головите...

пред 6 часа

ВИДЕО: Ремек делото на Запата, гол каков што ретко се гледа

Аталанта ја победи Џенова на „Луиџи Ферарис“ со 2-1, победничкиот гол е дело на Запата и тоа во 95 минута од натпреварот. Горан Пандев играше од 81 минута, по неговото влегување...

пред 7 часа

ФК Милан: Геније, Среќен роденден ! (ФОТО)

Дејан Савичевиќ е претседател на ФФ на Црна Гора во моментов, имаше неверојатна кариера како фудбалер, силен впечаток остави кај Милан каде играше од 1992 до 1998 година. Гигантот...

пред 8 часа

ВИДЕО: Запата ја потопи Џенова во 95 минута, Пандев влезе во финишот

Фудбалерите на Џенова во кој настапува македонскиот репрезентативец Горан Пандев загубија на домашент терен со 1-2 од Аталанта во рамки на 3 коло од Серија А. Пандев натпреварот...

пред 9 часа

ВИДЕО: Спировски со маестрална асистенција на деби мечот за Хапоел Тел Авив

Стефан Спировски во својот деби настап за Хапоел Тел Авив ја запиша првата асистенција за Израелски гигант.  Спировски беше асистент на единствениот погодок за Хапоел...