Category: Фудбал
скандал или само желба за сензација

ФОТО: Ибрахимовиќ е во фокусот поради наводен „секс скандал“ со позната спортска новинарка

пред 1 ден
Поранешниот репрезентативец на Англија е пред трансфер во Франција

Ница фаворит за потписот на Лингард, Милан и Интер се откажаа од плејмејкерот

пред 1 ден
србинот ќе игра со бројот 9

ФОТО: Лука Јовиќ се врати во клубот од каде што дојде во Реал, старо-нов предизвик за Србинот

пред 1 ден
ффм е професионална во секој поглед

Сејдини: Го продолжуваме патот кон успехот, лесно се договоривме со Ангеловски

пред 1 ден
Симеоне најде замена за Диего Коста

ВИДЕО: Муса Дембеле е најновото засилување на Атлетико Мадрид

пред 1 ден
Пиоли е решен да дојде до титулата во Серија А

Милан со Манџукиќ и Ибрахимовиќ во напад, на „Сан Сиро“ доаѓа и плејмејкер

пред 1 ден
селекторот со благодарност до ффм, играчите и навивачите

Ангеловски: Верувам дека сите заедно и сложно повторно ќе се радуваме на големи победи

пред 1 ден
соработката продолжува

Управниот одбор на ФФМ одлучи: Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2021

пред 1 ден
Проблемите не ги заобиколија нашите ракометари

Македонските ракометари патувале вкупно четири часа за 50 минути тренинг

пред 1 ден
Интересна изјава на камерунецот

Ето: Јас сум повеќе за стилот на фудбал кој го негува Мурињо отколку оној на Гвардиола

пред 1 ден
Тренерот на Интер со контрадикторно тврдење

Конте му ја смени позицијата на Ериксен, Данецот станува последен играч за врска

пред 1 ден
Напаѓачот во трка со времето

Добри вести за Солскјер, Марсијал ќе биде подготвен за Ливепрул

пред 1 ден
Тренерот на Јувентус по победата над Џенова

Пирло: Си го искомпликувавме животот, ни недостигна концентрација од време на време

пред 1 ден
Португалецот беше бесен

Мурињо: Требаше да го „убиеме“ мечот и да имаме 2:0 предност, но ние примивме гол

пред 1 ден
дали средбата наполи-емполи ќе се преигра ?

ФОТО: Нов скандал во Италија, на тројца играчи на Емполи им беше забранет настап против Наполи

пред 1 ден
Шок за баварскиот гигант

ВИДЕО: Баерн Минхен елиминиран од второлигаш во Купот на Германија

пред 2 дена